Jak opravit kapající kohoutek snadno, rychle a za pár kaček.

Každý z nás se určitě někdy setkal s kapajícím kohoutkem, ať už v kuchyni nebo v koupelně. Nejenže to může být rušivé, ale může to také způsobit zbytečné ztráty vody a zvýšené náklady na vodné a stočné. Naštěstí oprava kapajícího kohoutku není těžká a můžeš ji zvládnout sám.

Prvním krokem je zjistit, co způsobuje, že kohoutek kape. Nejčastější příčinou je opotřebení těsnění nebo sedla kohoutku. Těsnění se nachází pod víčkem kohoutku a sedlo se nachází pod kohoutkem samotným.

Pokud je příčinou opotřebené těsnění, můžete jej snadno vyměnit za nové. Budete potřebovat nové těsnění, klíč na šrouby a nějaký způsob, jak odstranit víčko kohoutku (například kleště nebo klíč na kohoutky). Postupujte takto:

  1. Odstraňte víčko kohoutku a vyjměte staré těsnění.
  2. Vložte nové těsnění do místa, kde bylo původní, a ujistěte se, že je správně umístěné.
  3. Vraťte víčko kohoutku zpět na místo a utáhněte šrouby pevně, ale ne příliš pevně, abyste nepoškodili kohoutek.

Pokud je příčinou opotřebené sedlo kohoutku, budete muset vyměnit celý kohoutek. Budete potřebovat nový kohoutek, klíč na šrouby a nějaký způsob, jak odstranit kohoutek (například kleště nebo klíč na kohoutky). Postupujte takto:

  1. Připravte si všechny potřebné nástroje a materiály. Budete potřebovat nový kohoutek, klíč na šrouby a nějaký způsob, jak odstranit kohoutek (například kleště nebo klíč na kohoutky).
  2. Ujistěte se, že voda je vypnutá. Zkontrolujte, zda je voda v potrubí vypnutá pomocí uzávěru nebo tím, že otočíte kohoutek v umyvadle nebo v koupelně.
  3. Odstraňte kohoutek. Chcete-li to udělat, použijte klíč na šrouby nebo kleště k odstranění šroubů, které drží kohoutek na místě. Poté můžete kohoutek jednoduše vyjmout.
  4. Vyjměte staré sedlo. Sedlo se nachází pod kohoutkem a může být vyjmuto pomocí kleští nebo šroubováku.
  5. Namontujte nový kohoutek. Ujistěte se, že je správně umístěný a že šrouby jsou pevně utažené.
  6. Zkontrolujte, zda je kohoutek pevně uchycený a zda nekape.
  7. Otočte vodu zpět na a zkontrolujte, zda kohoutek funguje správně. Pokud je vše v pořádku, můžete s opravou skončit.

Pamatujte, že oprava kapajícího kohoutku může být jednoduchá, ale pokud se vám to nezdá, nebojte se vyhledat pomoc profesionálního instalatéra. Je důležité, aby byl kohoutek správně opraven, abyste zabránili dalšímu úniku vody a šetřili náklady na účty za vodu.

Instalatérské, plynařské, topenářské práce po Opavě a okolí.